Aktualności
Zdjęcie Artykułu

XIV Dzień Papieski. Jan Paweł II - Świętymi bądźcie.

Zbliża się XIV Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie Już 12 października podejmiemy refleksję nad tematem świętości w świetle nauczania naszego Wielkiego Rodaka. W roku kanonizacji nauka Świętego i przykład jego życia przemawiać będą do nas szczególnie silnie, czyniąc ten Dzień Papieski wyjątkowym.
Tradycyjnie będziemy także łączyć się duchowo z Ojcem Świętym. W tym roku nasza modlitwa wesprze papieża Franciszka w jego trosce o Kościół, świat i każdego człowieka. 
Msze święte, nabożeństwa i czuwania modlitewne w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, połączone z medytacją i refleksją nad tekstami św. Jana Pawła II stanowią osnowę duchową tego wydarzenia. Z tej okazji odbywać się będą także seminaria naukowe, panele dyskusyjne, koncerty oraz liczne wydarzenia kulturalne i sportowe. 
 
Istotnym elementem obchodów Dnia Papieskiego jest jego wymiar charytatywny. Corocznie organizowana zbiórka pieniędzy jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi. Środki zebrane podczas zbiórki zasilą fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającej aktualnie 2500 młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin, z wiosek i niewielkich miast. Fundacja umożliwia swoim podopiecznym rozwijanie talentów i zdobywanie wymarzonego wykształcenia w najlepszych placówkach w Polsce. Przykościelna i publiczna kwesta na stypendia edukacyjne jest realizacją papieskiego wołania o nową wyobraźnię miłosierdzia. 
TUTAJ można znaleźć materiały związane z obchodami Dnia Papieskiego oraz organizowaną w tym czasie ogólnopolską zbiórką pieniędzy na fundusz stypendialny. Źródło www.dzieło.pl 

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700

Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100 
Kalendarz
Lipiec 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Liczba odwiedzin: 14314686
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo