Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Wprowadzenie ks. Krzysztofa Stanickiego na urząd proboszcza

W niedzielę 27 lipca 2014r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Giełczwi, odbyło się uroczyste wprowadzenie ks. Krzysztofa Stanickiego w urząd Proboszcza Parafii pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi.
Przed rozpoczęciem Eucharystii, ks dziekan Dekanatu Turobin Władysław Trubicki odczytał Dekret arcybiskupa Diecezji Lubelskiej, którym mianował ks. Krzysztofa Stanickiego proboszczem naszej parafii, z wszystkimi uprawnieniami prawa powszechnego i diecezjalnego. Ks. arcybiskup w swoim Dekrecie zawarł także życzenia dla nowego proboszcza – aby posługa duszpasterska w nowej wspólnocie parafialnej była źródłem stałej radości i satysfakcji oraz przynosiła obfite owoce duchowe dla dobra powierzonego ludu Bożego.
 
Po odczytaniu Dekretu, ks. dziekan – na mocy upoważnienia księdza arcybiskupa – dokonał uroczystego wprowadzenia ks. Krzysztofa Stanickiego w obowiązki proboszcza Parafii w Giełczwi i przekazał mu władzę jaką prawo kościelne przyznaje proboszczowi. Powierzył także dobro duchowe dusz nowo objętej parafii oraz jej stan materialny (klucze do kościoła i budynków parafialnych). Po oficjalnym wprowadzeniu na urząd proboszcza, nadszedł czas na słowa powitania skierowane do nowego proboszcza. Ks. Krzysztofa Stanickiego witali m.in. delegaci parafian, dyrektor Szkoły Podstawowej w Giełczwi – pani Agnieszka Bartnik – Zając, władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Wysokie – Henrykiem Romankiem, Rada Parafialna na czele z przewodniczącym Robertem Pankiem, KGW, lektorzy i ministranci. Ciepłych, wzruszających słów powitania i kwiatów nie było końca..
 
Głos zabrał także ks. Kan. Jerzy Latawiec proboszcz Parafii Czemierniki, parafii w której pracował ks. Krzysztof jako wikariusz. W swojej wypowiedzi przekazał wiele pochwalanych słów nt. ks. Krzysztofa, zaznaczył że w poprzedniej parafii dał się poznać jako gorliwy, rozmodlony duszpasterz.
 
Na zakończenie Mszy Św. nowy proboszcz naszej parafii - ks. Krzysztof Stanicki podziękował Panu Bogu za to, że w tym miejscu go postawił. „Mam świadomość, że wchodzę w całe bogactwo waszej wspólnoty” - stwierdził ksiądz proboszcz, zwracając się do parafian. „Moim pierwszym zadaniem jest duchowa posługa wam, jako pasterza i jako proboszcza tej parafii”. Następnie ksiądz proboszcz podziękował za życzliwe przyjęcie, którego już doświadczył w parafii podczas posługi, którą sprawował dotychczas.  Ks. proboszcz podziękował także wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości wprowadzenia go do parafii: przedstawicielom parafian za piękne i głębokie słowa; druhom ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantom, obecnym księżom, których przybyło bardzo wiele; oraz wszystkim parafianom za obecność. Prosił także o modlitwę w jego intencji aby sprostał wyzwaniom, postawionym przed nim przez Pana Boga.
 
Nowemu proboszczowi życzymy wielu łask bożych, zadowolenia z posługi kapłańskiej, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700

Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100 
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Liczba odwiedzin: 14038321
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo