Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Wizytacja kanoniczna w naszej parafii

Zakończyła się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Przeprowadził ją Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który zawitał w progi parafii w niedzielny poranek dnia 23 sierpnia 2020 roku. Dostojnego Gościa uroczyście przywitał Proboszcz ks. Krzysztof Stanicki wraz dziekanem dekanatu turobińskiego ks. Krzysztofem Adamowskim oraz licznie przybyli parafianie.

W czasie Mszy Św. o godzinie 9:00, ks. Arcybiskup udzielił Sakramentu Bierzmowania młodym parafianom. W swojej homilii zwrócił się do młodzieży, aby była odważna w swojej wierze, dawała jej świadectwo na co dzień w swoim życiu i dużo modliła się do Ducha Świętego. Młodzież, dziękując za udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, podziękowała również za wizytację kanoniczną naszej wspólnoty parafialnej. Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup podczas swojego pobytu zapoznawał się z życiem naszej parafii, spotkał się grupami modlitewnymi jak również z Radą Parafialną.

 
Kulminacyjnym punktem w programie wizytacji była uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej połączona z dożynkami parafialnymi. Współcelebrował ją i homilię wygłosił ks. Arcybiskup, który w słowach skierowanych do zebranych wyraził wielkie uznanie i szacunek do pracy rolnika, nawiązał również do życiorysów dwóch Wielkich Polaków Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Podczas uroczystości święta plonów sprawozdanie z pięcioletniej działalności i życia parafii przedstawił ks proboszcz Krzysztof Stanicki. W swojej relacji gospodarz naszej parafii ujął sprawy duchowe m.in. powstanie nowych grup modlitewnych jak również rzeczy materialne, z których najważniejszą była całościowa wymiana blachy na dachu świątyni. Na zakończenie nadszedł czas na podziękowania, parafianie oraz ks. proboszcz podziękowali Jego Ekscelencji za przeżyty czas wizytacji, modlitwę i umocnienie w wierze.

Wizytacja kanoniczna w Parafii Giełczew

23 sierpnia 2020

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700

Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100 
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Liczba odwiedzin: 13653434
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo