Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Uroczystość Bożego Ciała

Nie pieniądz, sukces, próżność, władza czy pycha, lecz Eucharystia jest pokarmem, który nas naprawdę posila i zaspokaja, a jej istotą jest miłość...
 
„Jeśli rozejrzymy się dookoła, przekonamy się, że proponuje się nam tak wiele pokarmów, które nie pochodzą od Pana Boga, a które pozornie lepiej nas sycą niż On.  Niektórzy karmią się pieniędzmi, inni sukcesami i próżnością, inni posiadaną władzą i pychą. Jednakże pokarmem, który syci nas i naprawdę zaspokaja jest tylko ten, który daje nam Pan Bóg. Różni się on od innych pokarmów. Być może nie wydaje się tak smaczny, jak niektóre pokarmy, które oferuje świat. I dlatego marzymy o innych specjałach, tak jak Żydzi na pustyni, którzy z żalem wspominali mięso i cebule spożywane w Egipcie. Zapominali jednak, że pokarmy te jedli ze stołu niewolników”-  mówił papież Franciszek. Odzyskajmy pamięć i nauczmy się rozpoznawać fałszywy chleb, który nas łudzi i niszczy, bo jest owocem egoizmu, samozadowolenia i grzechu.
Dzień 19 czerwca 2014 r., Uroczystośc Najświętszego Serca i Krwi Chrystusa, w parafii Giełczew był święm wyjątkowym. Msza św. celebrowana przez proboszcza, ks. kan. Krzysztofa Adamowskiego z okazji Bożego Ciała miała dodatkowy wymiar. Tego dnia dzieci klasy III Szkoły Podstawowej w Giełczwi: Dawid Adamiak, Jakub Czajkowski, Klaudia Hajduk, Brajan Kasperski, Zuzanna Pielecha, Patrycja Romanek, Paweł Ziętek, Tobiasz Ziętek, przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 
Zwieńczeniem wyjątkowej Mszy św. była procesja do czterech pięknie wykonanych przez mieszkańców ołtarzy, umiejscowionych w Giełczwi Drugiej, w tym roku w kierunku Kajetanowa. „Jezus w misterium Eucharystii za każdym razem przypomina nam, że pójść za Nim to wyjść z siebie i z naszego życia uczynić nie to, co posiadamy, lecz to, co jest darem dla Niego i dla innych” - powiedział na zakończenie homilii proboszcz.

 

 

Procesja Bożego Ciała

19 czerwca 2014, Giełczew Druga - kierunek Kajetanów

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700

Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100 
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Liczba odwiedzin: 14039063
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo