Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Pożegnanie proboszcza ks kan. Krzysztofa Adamowskiego

W niedzielę 6 lipca 2014 roku o godzinie 11.00 przeżywaliśmy szczególne chwile –odbyło się bowiem pożegnanie służącego nam przez 16 lat ks. kan. Krzysztofa Adamowskiego. Decyzją arcybiskupa został on przeniesiony do parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gorzkowie.
Wiele lat życzliwej i przepełnionej miłością posługi kapłańskiej w naszej  parafii zaowocowało pełną wzruszeń, odprawioną pożegnalną  Mszą Świętą. Wypełniona po brzegi przez parafian i gości świątynia była żywym świadectwem zasług odchodzącego ks. proboszcza wobec naszej wspólnoty parafialnej.
Serdeczne słowa do ks. Krzysztofa skierował wójt gminy Wysokie, Henryk Romanek. Początkiem jego wypowiedzi był cytat Zbigniewa Krasińskiego „Bo w świecie ducha nie ma pożegnania”.. Dziękując za ogromne, szesnastoletnie zaangażowanie i  trud umacniania wiary w parafii, życzył  mu na dalsze lata posługi kapłańskiej siły, wytrwałości a także zdrowia i wielu potrzebnych łask Bożych.
Wyjątkowy wymiar miały słowa uczniów Szkoły Podstawowej w Giełczwi, których to ks. proboszcz przez całe ich życie prowadził na drodze do świetości i życia w uwielbieniu Boga, udzielając im sakramentów Chrztu Św. i Pierwszej Komunii Św.,
Podziękowania popłynęły także od przedstawicieli lektorów i ministrantów, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Rady Parafialnej.
Uświetnieniem tej szczególnej Mszy św. były piękne pieśni wykonywane przez organistę z jego własnej inicjatywy. Nie zabrakło takich symbolicznych utworów jak „Ja wiem w kogo ja wierzę” czy „Barka”.
Drogi księże Krzysztofie! Niech Twoje kapłaństwo będzie zawsze czyste, święte, wypełnione miłością i ofiarą, aby Bóg patrzył na Twoje serce z upodobaniem, a Twoi parafianie szli za Tobą z chęcią, radością i ufnością. Niech Bóg Cię błogosławi, niech Duch Święty Cię prowadzi, a Matka Przenajświętsza niech ma Cię w opiece.
Bóg zapłać za wszelkie dobro, jakie od Ciebie otrzymaliśmy i Szczęść Boże na dalsze lata!

Pożegnanie ks Krzysztofa

Opis galerii

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700

Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100 
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Liczba odwiedzin: 13653990
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo