Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Odpust ku czci MB Częstochowskiej i dożynki parafialne

W niedzielę, 23 sierpnia Parafia Giełczew świętowała odpust ku czci patronki Matki Boskiej Częstochowskiej oraz tradycyjnie z nim połączone dożynki parafialne. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną przez ks. Piotra Skwirę
 
 
Jeden chleb, co zmienia się w Chrystusa Ciało,
z wielu ziaren pszenicznych się rodzi.
Jedno wino, co się                 
Krwią Chrystusa stało,
z soku wielu winnych gron pochodzi....
 
 

W słowach skierowanych do licznie przybylych Parafian i Gości podkreslał on ogromną rolę Matki Boskiej Częstochowskiej w historii narodu polskiego oraz powierzył jej wstawiennictwu ciężką, trudną, a zarazem nie do przecenienia pracę rolników. Dokonał także poświęcenia wieńcow dożynkowych i owoców pracy rolników przygotowanych przez Parafian. Po nabożeństwie odbyła się procesja z wieńcami dożynkowymi. Na zakończenie uroczystości gospodarze dożynek pani Bożena Gustaw i pan Andrzej Karaś poczęstowali wszystkich zgromadzonych chlebem upieczonym z mąki z tegorocznych zbóż.

Ks. probosz Krzysztof Stanicki składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej pięknej ceremonii.

 

Odpust ku czci MB Częstochowskiej i dożynki parafialne 2015

23 sierpnia 2015

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700
 

 Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100
Kalendarz
Listopad 2022
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Liczba odwiedzin: 8196532
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo