Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana

Rozpoczął się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jest to czas przygotowań do Bożego Narodzenia, ale i Paruzji – powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.
 
Pamiętajmy, by w tym okresie liturgicznym zadbać nie tylko o czystość oraz wystrój mieszkań i domów, ale i, a nawet w szczególności o swoje serca. Przygotujmy swoje serca na przyjście Pana. Służyć temu może codzienny udział w Mszach świętych roratnich, w naszej Parafii codziennie o godz. 700 w czasie Adwentu, odprawiane są specjalne Msze św. roratnie. W związku z tym zmieniony został porządek niedzielnych Mszy Św, nie będzie Mszy o godz. 900, natomiast Nabożeństwa odprawiane są o godz. 700 i 1100.
Pamiętajmy także o udziale w rekolekcjach adwentowych, czuwaniach modlitewnych i sakramentalnej spowiedzi - nie odwlekajmy jej na ostatni moment. „Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili w której się nie domyślacie Syn Człowieczy przyjdzie” (Mt 24,42).
 
Szczególnym symbolem Adwenu jest wieniec adwentowy - ustawiany przy ołtarzu. Umieszczone są w nim cztery świece, które przypominają cztery niedziele adwentowe. Świece zapalane są podczas wspólnej modlitwy. W pierwszym tygodniu adwentu zapala się jedną świecę, w drugim dwie, w trzecim trzy, a w czwartym wszystkie cztery. Wieniec wyobraża jedność rodziny, która duchowo przygotowuje się na przeżycie świąt Bożego Narodzenia.

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700

Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100 
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Liczba odwiedzin: 14038229
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo