Życzenia na Boże Narodzenie

„Idąc za blaskiem betlejemskiej gwiazdy uczestniczymy w wielkiej pielgrzymce liczącej miliony ludzi, którzy dziś, w środku nocy, razem z nami przerwali spoczynek i opuścili domy”.

Szczególne to dni, przepojone Bożą radością i miłością, kiedy Słowo staje się ciałem, a my z wielkim oddaniem łamiemy biały chleb, składamy sobie życzenia świąteczne. Nie zapomnijmy w ciszy tych dni odważyć się podejść do niewyczerpanego Źródła miłości i zaczerpnąć z Niego dla siebie, tyle ile komu potrzeba.  Pamiętajmy, że choćby nasz świat pokryły ciemne chmury, w betlejemskiej grocie wciąż bije źródło zbawczej miłości Boga. Kto do niego dotrze, nie zginie, ale żył będzie na wieki.
            Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego życzę wszystkim zdrowia, pomyślności w podejmowanych zadaniach, łask płynących z ciszy betlejemskiego żłóbka, które umocnią nas we wszystkich chwilach naszego życia. Niech Boża Dziecina błogosławi obficie i prowadzi po ścieżkach życia.

Ks Proboszcz Krzysztof Stanicki

Styczeń 2023