Wprowadzenie ks. Krzysztofa Stanickiego na urząd proboszcza

W niedzielę 27 lipca 2014r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Giełczwi, odbyło się uroczyste wprowadzenie ks. Krzysztofa Stanickiego w urząd Proboszcza Parafii pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi.
Przed rozpoczęciem Eucharystii, ks dziekan Dekanatu Turobin Władysław Trubicki odczytał Dekret arcybiskupa Diecezji Lubelskiej, którym mianował ks. Krzysztofa Stanickiego proboszczem naszej parafii, z wszystkimi uprawnieniami prawa powszechnego i diecezjalnego. Ks. arcybiskup w swoim Dekrecie zawarł także życzenia dla nowego proboszcza – aby posługa duszpasterska w nowej wspólnocie parafialnej była źródłem stałej radości i satysfakcji oraz przynosiła obfite owoce duchowe dla dobra powierzonego ludu Bożego.

Po odczytaniu Dekretu, ks. dziekan – na mocy upoważnienia księdza arcybiskupa – dokonał uroczystego wprowadzenia ks. Krzysztofa Stanickiego w obowiązki proboszcza Parafii w Giełczwi i przekazał mu władzę jaką prawo kościelne przyznaje proboszczowi. Powierzył także dobro duchowe dusz nowo objętej parafii oraz jej stan materialny (klucze do kościoła i budynków parafialnych). Po oficjalnym wprowadzeniu na urząd proboszcza, nadszedł czas na słowa powitania skierowane do nowego proboszcza. Ks. Krzysztofa Stanickiego witali m.in. delegaci parafian, dyrektor Szkoły Podstawowej w Giełczwi – pani Agnieszka Bartnik – Zając, władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Wysokie – Henrykiem Romankiem, Rada Parafialna na czele z przewodniczącym Robertem Pankiem, KGW, lektorzy i ministranci. Ciepłych, wzruszających słów powitania i kwiatów nie było końca..

Głos zabrał także ks. Kan. Jerzy Latawiec proboszcz Parafii Czemierniki, parafii w której pracował ks. Krzysztof jako wikariusz. W swojej wypowiedzi przekazał wiele pochwalanych słów nt. ks. Krzysztofa, zaznaczył że w poprzedniej parafii dał się poznać jako gorliwy, rozmodlony duszpasterz.

Na zakończenie Mszy Św. nowy proboszcz naszej parafii - ks. Krzysztof Stanicki podziękował Panu Bogu za to, że w tym miejscu go postawił. „Mam świadomość, że wchodzę w całe bogactwo waszej wspólnoty” - stwierdził ksiądz proboszcz, zwracając się do parafian. „Moim pierwszym zadaniem jest duchowa posługa wam, jako pasterza i jako proboszcza tej parafii”. Następnie ksiądz proboszcz podziękował za życzliwe przyjęcie, którego już doświadczył w parafii podczas posługi, którą sprawował dotychczas.  Ks. proboszcz podziękował także wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości wprowadzenia go do parafii: przedstawicielom parafian za piękne i głębokie słowa; druhom ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantom, obecnym księżom, których przybyło bardzo wiele; oraz wszystkim parafianom za obecność. Prosił także o modlitwę w jego intencji aby sprostał wyzwaniom, postawionym przed nim przez Pana Boga.

Nowemu proboszczowi życzymy wielu łask bożych, zadowolenia z posługi kapłańskiej, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Sierpień 2019