Wielkanoc 2017. Życzenia Ks. Proboszcza

Drodzy Parafianie i Goście, Jezus Chrystus Syn Boży pokonał Mękę, Śmierć i Zmartwychwstaniem pokonał grzech, śmierć i na nowo zapala w naszych sercach chrześcijańską nadzieję. Dzisiaj pragniemy doświadczyć Jego Zmartwychwstania...

Drogą powrotu do Boga jest miłość. Miłość Chrystusowego Krzyża, Jego Cierpienia i Śmierci, miłość, która każe powiedzieć  - przepraszam i przymusza do podania wyciągniętej dłoni, miłość, która doprowadza do sakramentu pojednania i pokuty, miłość, która sprawia że stajemy się inni, lepsi.. Każdy więc kto przyjmie swoim sercem Bożą Prawdę i ustami wyzna że Jezus Chrystus prawdziwie Umarł i Zmartwychwstał otrzyma wielką łaskę i odnajdzie światło na dalszej drodze życia – tego Wam Moi Drodzy wszystkim życzę, waszym rodzinom, gościom, przyjaciołom. Wieść o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła apostołów i napełniła ich ogromną radością. Niech ta radość będzie także i Waszym udziałem, niech pokój, który po swoim Zmartwychwstaniu ogłosił Chrystus całemu światu na stałe zagości w Waszych sercach. W ten wielkanocny poranek, kiedy okazuje się że Grób Pana jest pusty niech ustąpią wszelkie Wasze lęki i obawy, niech w Waszej codziennej pracy nie będzie rzeczy niemożliwych. Wszyscy stańmy się wiernymi, gorliwymi świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego i budujmy nową rzeczywistość opartą na prawdzie, miłości i pokoju. Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały darzy Was swoją łaską i pokojem . Życzę zdrowych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

Ks. Proboszcz Krzysztof Stanicki

Wielkanoc 2017