Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Uroczystość Bożego Ciała i prymicje ks. Karola Mazurka

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała w Parafii Giełczew miała charakter niezwykły, bowiem połączona była z prymicjami ks. Karola Mazurka. Ks. Karol w tym dniu odprawił swoją pierwszą mszę św.
Liturgia rozpoczęła się od przywitania ks. prymicjanta przez ks. proboszcza Parafii a następnie przez poszczególnych przedstawicieli wspólnoty parafialnej. Słowa powitania skierowane zostały również do rodziców ks. Karola, którzy  towarzyszyli mu w tym szczególnym dla niego wydarzeniu. Nowo wyświęcony kapłan wygłosił okolicznościową homilię oraz z ks. proboszczem przewodniczył procesji do czterech ołtarzy, która w tym roku udała się w kierunku drogi głównej.
 
Uroczystą procesję prowadziła straż OSP, członkinie KGW wraz z organistą przewodniczyli śpiewom, ponadto w procesji wzięli udział członkinie Koła Różańcowego Żywego Różańca, dzieci komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopcy niosący różaniec, poczet sztandarowy, młodzież niosąca chorągwie, kobiety trzymające feretrony, asysta kościelna i liczni wierni. Na zakończenie tej przebogatej uroczystości ks. Karol udzieli wszystkim specjalnego błogosławieństwa i wręczył pamiątkowe obrazki. Święto Ciała i Krwi Pańskiej zwane Bożym Ciałem to publiczna manifestacja naszej wiary.

Uroczystość Bożego Ciała i prymicje ks. Karola Mazurka

Opis galerii

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700

Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100 
Kalendarz
Marzec 2024
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Liczba odwiedzin: 12478817
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo