Pielgrzymka parafian do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W sobotę 11 czerwca 2016 grupa wiernych z naszej parafii udała się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach aby wziąć udział w obchodach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.
Na uroczystą Eucharystię sprawowaną w Bazylice Bożego Miłosierdzia, stanowiącą centralny punkt programu pielgrzymowania, przybyło ponad 3,5 tys. pątników z archidiecezji lubelskiej w tym 20 – osobowa grupa wiernych z naszej parafii Giełczew.
Mszy świętej przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. W homilii nawiązał on do słów wypowiedzianych w tym miejscu przez św. Jana Pawła II podczas poświecenia tutejszej bazyliki, który mówił, iż przybywa do tego miejsca, by wraz ze zgromadzonymi „wielbić niepojętą i niezgłębioną tajemnicę Bożego miłosierdzia” i wyznawać, „że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. […] z wiarą powtarzać: Jezu, ufam Tobie!”. Arcybiskup wskazał, iż to wezwanie: ” […] jest szczególnie potrzebne w naszych czasach, w których człowiek doznaje zagubienia, w obliczu wielorakich przejawów zła. Trzeba, aby wołanie o Boże miłosierdzie płynęło z głębi ludzkich serc, pełnych cierpienia, niepokoju i zwątpienia. Poszukujących niezawodnego źródła nadziei.
„Dlatego przychodzimy dziś tu, do łagiewnickiego sanktuarium – mówił papież – aby nanowo odkrywać w Chrystusie oblicze Ojca, który jest „Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy” (por. 2 Kor l, 3). Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już po wielokroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny"

Skrót Mszy św. można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=U5GGfxdpUI8

Wspólną modlitwę pielgrzymów dopełniła o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w łagiewnickiej bazylice, zakończona pasterskim błogosławieństwem  abpa Stanisław Budzika, udzielonym lubelskim pielgrzymom i wszystkim zgromadzonym w Bazylice.

Grudzień 2019