Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Odpust parafialny ku czci św. Izydora Oracza

W niedzielę 12 maja br. odbył się w parafii Giełczew odpust ku czci św. Izydora Oracza. Uroczystą Mszę św. rozpoczął ks. proboszcz Krzysztof Adamowski witając przybyłych parafian i gości, a w szczególny sposób ks. Bolesława Stępnika – wicedziekana dekanatu turobińskiego i zarazem proposzcza Parafii Czernięcin, prosząc o celebrowanie liturgii i wygłoszenie homilii.
W homilii celebrans wskazał na postać św. Izydora Oracza. Stwierdził, że św. Izydora w szczególny sposób wyróżniała modlitwa. Zachęcał wiernych do codziennej modlitwy, aby w życiu każdego rolnika oprócz ciężkiej pracy na roli występowała również modlitwa..
W kolejnej części kazania ks. wicedziekan odniósł się do współczesnego postrzegania religii, a homilię zakończył słowami pieśni „Zabierzesz mnie na drugi brzeg..”
Po odpustowej Mszy św. wokół kościoła przeszła procesja, w której uczestniczyli parafianie i księża a także młodzież niosąca chorągwie i feretrony, strażacy prowadzący kapłana, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopcy niosący różaniec a także kobiety z figurkami i obrazami.

Powrót
Ogłoszenia parafialne
Ks. proboszcz składa podziękowania parafianom za bieżące utrzymywanie czystości w świątyni.
Porządek Mszy Św.
 
 
Dni powszednie
Msze św. - godz. 700

Niedziele i Święta
Msze św. - godz. 900 i 1100 
Kalendarz
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Liczba odwiedzin: 9732454
© 2012 Parafia rzymskokatolicka pw. MB Częstochowskiej w Giełczwi. Realizacja Sulimo