Niedziela Palmowa

Przeżywana 1 kwietnia 6-sta Niedziela Wielkiego Postu, zwana także Niedzielą Palmową uroczyście otwiera Wielki Tydzień. Liturgia Niedzieli Palmowej opiera się na dwóch różnych momentach. Pierwszy z nich to radosny i triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy, na pamiątkę którego w kościołach odbywają się procesje z palmami. Drugi natomiast to podniosłe i wzruszające czytanie Męki Pańskiej w miejsce Ewangelii.

Nasza parafia obchody Niedzieli Palmowej rozpoczęła od poświęcenia przyniesionych palm oraz uroczystej procesji. Oprawa procesji była wyjątkowa bowiem udział w niej wzięły wszystkie dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej, trzymając własnoręcznie wykonane palmy – a trzeba dodać że były to prawdziwe arcydzieła. Warto też wspomnieć o gospodyniach z poszczególnych miejscowości parafii, które także przygotowały przepiękne palmy wielkanocne.

Po uroczystej procesji lektorzy z podziałem na role odczytali Mękę Pańską. Zdjęcia z uroczystości są dostępne na naszej stronie ale także będzie można je obejrzeć obejrzeć również w tygodniku „Niedziela” prawdopodobnie w wydaniu z 15 kwietnia lub w późniejszym.

Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w Triduum Paschalnym aby godnie przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Czerwiec 2018