Miesiąc październik - miesiącem różańca świętego..

"Codziennie odmawiajcie różaniec". Słowa te wypowiedziała Matka Boża w Fatimie. Październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie w Kościołach odbywają się modlitwy różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Różaniec jest modlitwą trudną, która wymaga od modlącego się wielkiego skupienia i rozważania Tajemnic, ale jednocześnie bardzo podoba się Matce Boskiej. Dzięki modlitwie na różańcu Maryja wyprasza dla nas wiele łask, m.in.  "tym, którzy będą pobożnie odmawiali różaniec, obiecuję szczególną opiekę..". "Dla tych, którzy wytrwale odmawiali różaniec, zachowam pewne zupełnie szczególne łaski ..."

Obietnice pokazują nam zwykłym ludziom jak niezwykłą moc ma odmawianie modlitwy różańcowej, jak wiele łask możemy otrzymać za pośrednictwem Maryi i jak duże znaczenie powinna odgrywać w naszym życiu ta modlitwa, którą tak bardzo ukochał Błogosławiony Jan Paweł II, nie tylko w październiku ale każdego dnia przez całe nasze życie.

W kościele parafialnym w Giełczwi modliwa różańcowa o godzinie 1600. Ks. proboszcz serdecznie zaprasza na wspólną modliwę.

Kwiecień 2019