Hej kolęda... kolęda

W niedzielę 22 stycznia 2012 Giełczew przeżywała niecodzienną uroczystość. W remizie strażackiej został zorganizowany Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W gminie Wysokie stało się już tradycją że zawsze w okresie noworocznym władze gminy wspólnie z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi z zewnątrz spotykają się w którejś z wiosek na wspólnym kolędowaniu. W tym roku społeczność giełczewska dostąpiła zaszczytu organizacji imprezy.
Głównym punktem programu jednocześnie otwierającym całość uroczystości była inscenizacja jasełek przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Giełczwi pod kierunkiem ks. kan. Krzysztofa Adamowskiego. Wiele poświęconego czasu i włożonej pracy opłaciły się, bowiem przedstawienie zostało wykonane w prawdziwie mistrzowski sposób a młodzi aktorzy za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności.

W kolejnej części uroczystości zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich m. in z Giełczwi , które zaprezentowały znane i mniej znane kolędy i pastorałki.  Publiczność miała możliwość również obejrzenia widowiska w wykonaniu „HERODÓW”.  Jest to grupa pochodząca w większości z terenu gminy Wysokie, która w specjalnych strojach i w komiczny sposób przedstawia scenki z okresu bożonarodzeniowego.

Na koniec przyszedł czas na wspólne podzielenie się opłatkiem i życzenia noworoczne. Warto dodać że na uroczystości pojawili się znakomici goście. Swoją obecności zaszczycili m.in. Poseł na Sejm Jan Łopata z małżonką, Starosta Lubelski Paweł Pikula, a także żona z córką śp. Edwarda Wojtasa.
Zdjęcia z uroczystości można oglądać w galerii zdjęć oraz na stronie Urzędu Gminy Wysokie.

Grudzień 2019